Fotky z akcí 

KRAJSKÁ KYTAROVÁ PŘEHLÍDKA 2022

V měsíci dubnu se opět mohla konat  – Krajská kytarová přehlídka. Se Štěpánem jsme se na tuto akci přes veškerá omezení v Covidové době pečlivě připravovali.  Štěpán si na přehlídku připravil skladbu od soudobého skladatele Fabiana Payra – Lake Tahoe a skladbu Romantická vyjížďka od Milana Zelenky. Jednalo se o Štěpánovo první vystoupení před kytaristy z různých ZUŠ. Bylo to pro něho určitě náročné a vystoupení se mu podařilo. Po takového akci je pro mě nejdůležitější, vidět spokojeného studenta, kterému se výkon podařil.

VÁNOČNÍ KONCERT 2018

V prosinci loňského školního roku jsem naposledy vystoupila se svými staršími studenty ze SZUŠ Musicale v kostele ve Sudénce v rámci Vánočního koncertu než se mi studenti rozutekli na různé střední a vysoké školy. Byl to pro mě rok, který byl hodně srdcový, jelikož tito studenti byli právě ti, které jsem  jako začínající učitel v ZUŠ Musicale převzala a vytvořila komorní těleso Digits Musicale. Byli to právě oni, kteří mi dodali ,,vítr do plachet“do mého učení kytary.

KYTAROVÁ PŘEHLÍDKA

0V měsíci dubnu dne 6.4.2018 se uskutečnila v sále ZUŠ Frýdek – Místek kytarová přehlídka. Nesoutěžní přehlídka byla určená žákům ZUŠ z Moravskoslezského kraje. Program akce byl rozdělen na blok sólových vystoupení žáků a blok komorní hry – dua, tria, kvarteta.

SZUŠ Musicale reprezentovalo kytarové kvarteto Digits Musicale se skladbou Farewell od německého skladatele Fabiana Payra  a s populární melodii Hotel California od skupiny Eagles.

Přehlídku bych hodnotila pozitivně, protože akce tohoto typu jsou pro žáky příjemnou záležitostí. Nejen, že mají možnost si zahrát mimo školu, ale také si mohou vyposlechnout interpretaci skladeb od ostatních kytaristů z jiných ZUŠ a tím se i něco nového naučit.

NĚCO MÁLO Z VÁNOČNÍHO KONCERTU

PŘIPRAVUJEME SE NA SOUTĚŽ

ZKOUŠKA NA VÁNOČNÍ KONCERT

MÁME RÁDI BAROKO 

Koncem měsíce března dne 31.3.2016, pořádala Církevní konzervatoř 9. ročník festivalu barokní hudby, který je každoročně zahájen v den narození Johanna Sebastiana Bacha. Festival byl rozdělen do dvou bloků nesoutěžní přehlídky a interpretačních kurzů. Přehlídka byla určená  žákům základních uměleckých škol, studentům konzervatoře a pedagogům z celé České republiky.

Přehlídky se zůčastnili žáci  kytarového souboru – Digits Musicale, kteří vystoupili v koncertním sále opavské konzervatoře s repertoárem irského harefníka T. O`Carolana. 

Celkově bych hodnotila tuto akci za velice povedenou vzhledem k tomu, že mladí kytariské sklidili velký potlesk na konzervatoři, který je namotivoval k nacvičení dalšího repertoáru, jenž zazní na dalších školních akcích.

RODINNÉ KYTAROVÉ DUO

KONCERTNÍ PŘEDEHRÁVKA